Moje życie to praca na rzecz potrzebujących oparta na wiedzy, umiejętnościach i doświadczeniu. Bardzo dobrze znam i rozumiem problemy społeczne. Wiem jak je rozwiązywać.

 

W swojej pracy zawodowej i społecznej nie marnuję czasu na gadanie tylko wcielam dobre pomysły w życie. Każde działanie zaczynam od znalezienia rozwiązania zaistniałego problemu, a dopiero później szukam środków na realizację przyjętych planów.
Jestem szczecinianką. W Szczecinie się urodziłam, uczyłam się najpierw w SP57, a potem w LO 1. Później ukończyłam studia na WSP też w Szczecinie.

 

Po studiach wyjechałam z mężem do Golczewa, gdzie żyłam , pracowała i działałam  przez 18 lat. Głównym moim miejscem pracy była szkoła, ale dodatkowo pracowałam w Gminnym Ośrodku Kultury. Byłam tez korespondentem Radia Szczecin. W tym czasie byłam również Radną.
W Golczewie urodził się mój syn Piotrek, u którego zdiagnozowano nieuleczalną chorobę – Rdzeniowy zanik mięśni. Choroba spowodowała znaczną niepełnosprawność ruchową Piotrka, utrudniającą bardzo przemieszczanie się. Żeby Piotrek mógł podjąć studia  wróciliśmy do Szczecina.
Choroba syna była też głównym powodem zainicjowania przez nas powołania Fundacji Pomocy Chorych na Zanik Mięśni. Fundacja działa już 25 lat, a ja od początku społecznie jestem jej Prezesem.

 

Po powrocie do Szczecina najpierw pracowałam w Urzędzie Miasta Szczecina. Później wygrałam konkurs na Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach. Na tym stanowisku pracuję już 15 lat.

 

W życiu prywatnym do choroby syna doszła choroba mojej mamy. Od 10 lat mama choruje na chorobę Alzhaimera. Wspólnie z bratem organizujemy opiekę dla mamy.

 

Oczywiście moje życie to nie tylko praca i działalność społeczna. W czasie wolnym , którego raz mam więcej raz mniej, podróżuję, jeżdżę na rowerze , pływam, uprawiam Nordic Walking. Kocham kino i książki. Jestem kibicem Pogoni Szczecin i drużyny narodowej.

 

Kocham ludzi i kocham życie.